Kartuzy
Banki.pl
Patronem serwisu jest portal

Przyszłość naszej emerytury

Przyszłość naszej emerytury

Otwarte fundusze emerytalne na podstawie aktualnych przepisów prawnych, które kreują wygląd naszej emerytury składają się na tzw. II filar. Jest to element obowiązkowy, który ma za zadanie gromadzenie części naszej comiesięcznej wypłaty i w raz z pieniędzmi pozostałych uczestników tego funduszu inwestowaniu ich w celu odpowiednio wysokiego powielenia.

Jednak czy atrakcyjność tego typu rozwiązania jest wystarczająco opłacalna? Jaki fundusz w chwili obecnej posiada największą liczbę fanów? Tym problemem zajmiemy się w poniższym artykule. W momencie analizowania tego, co prezentuje emerytalny ranking, istnieje kilka podstawowych parametrów, które powinny pomóc nam w odpowiednim wyborze konkretnego funduszu, który będzie reprezentował naszą osobę na parkiecie inwestycyjnym.

Najważniejszy z nich to oczywiście parametr, który określa aktualną stopę zwrotu konkretnego funduszu emerytalnego. Warto więc zwrócić uwagę na jeden drobny szczegół podczas badania tego zagadnienia. Atrakcyjności konkretnego funduszu nie określa chwilowa rentowność danej inwestycji lecz przychody, jakie zostały osiągnięte przez konkretny czas. Najczęściej analizuje się odpowiednie dziesięciolecia, aby sprawdzić jak dane inwestycje radziły sobie podczas hossy jak również bessy. Tego typu zagadnieni,a o ile są zbyt trudne dla naszej osoby, to dla odpowiednich specjalistów tworzących najbardziej relatywne zestawienia takie jak fundusze emerytalne ranking problemu sprawiać nie powinny. Nic bardziej mylnego. O ile nie wątpimy w wiedzę największych analityków zajmujących się tą dziedziną, o tyle w same rankingi już tak.

Często autorem takich produktów są osoby, które w ramach swojej pracy zawodowej mają na celu wypromowanie odpowiedniej usługi na tle konkurencji wszelkimi możliwymi środkami, w tym również poświadczaniem nieprawdy, bądź skrupulatnym jej ukrywaniem.  Ciekawe rozwiązania również znajdują się w ofercie, jaką prezentują banki w Kartuzach dla osób mieszkających w danym rejonie

   Kontakt       Polityka prywatności       Regulamin   

© 2012 Banki.kartuzy.pl. All rights reserved