Kartuzy
Banki.pl
Patronem serwisu jest portal

Gra na giełdzie nie jest dla każdego

Gra na giełdzie nie jest dla każdego

Warszawska giełda papierów wartościowych jest jednym z możliwie najbardziej rentownych form inwestycyjnych. Wiąże się jednak z dużym ryzykiem oraz możliwością utraty praktycznie wszystkiego. Decyzję o grze na giełdzie nie podejmuje tak szerokie spektrum zainteresowanych, jak w przypadku stabilnych depozytów bankowych.

Kto więc decyduje się grać na parkiecie giełdowym oraz jakie ewentualne konsekwencje czekają na niespełnionych inwestorów? Są to osoby, które są obeznane na rynku finansowym, posiadają odpowiednie doświadczenie, jak również kontakty w poszczególnych strefach ekonomiczno-inwestycyjnych oraz łączą się wraz z wielkim gronem aktualnych obserwatorów gospodarczych na świecie. Inwestowanie z zasady powinno być jednoznaczne z odpowiednim sposobem na pomnożenie naszych funduszy w zależności od wielu zmiennych czynników, takich jak: trendy gospodarcze, zmiany walutowe, wzrosty oraz spadki poszczególnych atrakcyjności danego rynku, jak również jego dynamiki.

To, gdzie zdecydujemy się powierzyć nasze nadwyżki finansowe całkowicie zależy od naszego temperamentu oraz stylu życia. Jak wiemy giełda wymaga od potencjalnego inwestora praktycznie całodobowego monitoringu, gdyż nawet przez jedną chwile jesteśmy w stanie stracić wszystko to, co tak naprawdę posiadamy bądź zrezygnować z bardzo interesujących akcji, które na przełomie kilku miesięcy zdziesiątkują swoją aktualną wartość. Jeżeli nie jesteśmy przystosowani do zagadnienia jakim jest gra na giełdzie a nasze oszczędności są zebrane za pomocą ciężkiej pracy i nie możemy pozwolić sobie na ich utratę zainteresowanie tym segmentem powinno być bliskie zeru.

Dodatkowo pamiętajmy, że żyjemy aktualnie w czasach powszechnego i ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego, który skutecznie zaprzecza wielkim analizom jak również przyszłościowym spekulacjom na temat trendów giełdowych.  Być może warto zainteresować się atrakcyjną lokatą oferowaną przez bank Kartuzy?

   Kontakt       Polityka prywatności       Regulamin   

© 2012 Banki.kartuzy.pl. All rights reserved